Detská matrac sa od tej dospelácke môže dosť líšiť

10. 3. 2020 9:19 Nákupní rádce

Tie najmenšie deti strávia vo svojej postieľke naozaj veľa času, a preto je veľmi dôležité zvoliť nielen kvalitnú a bezpečnú posteľ, ale aj vhodné doplnky do nej. Asi tým najdôležitejším je potom matraca. Na začiatku je potrebné uvedomiť si, že detské matrace sa môžu od tých dospelých trochu líšiť. Ste v tomto smere nováčikom a nie ste si istí, na ktoré aspekty sa najviac zamerať?

Tvrdosť
Pre veľmi malé deti je ideálnym variantom tvrdší matrac. Mala by dieťaťu ponúknuť dostatočnú podporu a oporu pre telo, čo môže mať značný vplyv na správny rast a vývoj chrbtice. V priebehu spánku by malo byť telo bábätka spevnené a chrbticu kvalitne podopretá. Mäkké matrace sú v tomto smere dokonca až rizikové a môžu dieťaťu privodiť také ťažkosti, ako sú rôzne deformácie chrbtice a samozrejme tiež bolesti chrbta.

Rozmery
Detské matrace sa dnes vyrába v rôznych rozmeroch, kedy asi najpoužívanejšie sú veľkosti 120x60 cm alebo 140x70 cm. Pred ich obstaraním teda najprv zmerajte posteľ a vyberte matrac tak, aby bola v postieľke na tesno.

Materiály
Čo sa týka materiálov, tak tie sú podobné, ako u matracov pre dospelých. Medzi najviac obľúbené a vhodné do detskej postieľky sa radia:

polyuretánová pena
lenivá pena
kokosové vlákna
pohánkovej struky
latex
odvetrávanie
Nemenej dôležité je, aby bola urobená detský matrac dobre vetraná a vzdušná, predovšetkým preto, aby bola odvádzaná vlhkosť. Toto je riešené už samotným materiálom, ktorý môže byť navyše vybavený vhodne veľkými pórmi.

Zóny
U detských matracov nie je nutné delenie do zón, ako je to u matracov pre dospelých. Najlepšie je prostá a jednoliata plocha, ktorá dieťaťu umožní najesť si počas spánku vhodnú a tú najviac príjemnú polohu tela. Všeobecne platí, že deti sa počas spánku oveľa viac pohybujú. Zónovanie je tak v podstate zbytočností, navyše je treba mať na mysli aj ten fakt, že deti rýchlo rastú, a tak bude po čase potrebné matraci vymeniť za novú.

Naše kvalitné detské matrace si môžete ľahko objednať na našom e-shope v sekcii DETSKÉ MATRACE.